کاهش وزن برای شما دشوار است؟ شاید تقصیر هورمون هایتان باشد

3

به گزارش طبیب من، احتمالاً تصور می‌کنید که با عدم مصرف فست فود و روزانه نیم ساعت دویدن به وزن ایده‌آل خود خواهید رسید. اما همچنان با وجود همه این تلاش‌ها به نتیجه دلخواه‌تان نمی‌رسید. در این صورت احتمالاً پای هورمو‌‌ن هایتان در میان است. در نتیجه بدون تنظیم هورمون‌ها به تناسب‌اندام نخواهید رسید.

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

هورمون ها و تاثیرشان بر بدن
هورمون‌ها‌‌ همان ترکیباتی هستند که بدن ترشح می‌کند تا ارگان‌های بدن مانند یک ارکس‌تر هماهنگ عمل کنند. این هورمون‌های ترشح‌شده برای کسب انرژی، مبارزه با استرس و حفظ توده عضلانی و حتی ذخیره چربی ضروری هستند. به همین دلیل است که بسیاری از خانم‌ها دوره‌هایی را در زندگیشان زیاد غذا می‌خورند! این مساله به‌ویژه در دوره بارداری بیشتر اتفاق می‌افتد.

توجه داشته باشید که تنظیم هورمون‌ها نه تنها امکان کاهش وزن را فراهم می‌آورد، بلکه باعث می‌شود که شاد‌تر و فعال‌تر باشیم. نخستین مرحله، سم‌زدایی از بدن و دفع هر چیز آسیب‌رسان است که بدن را آکنده از توکسین‌ها یا‌‌ همان سموم می‌کند. مواد غذایی حاوی مواد مضر بسیار اعتیادآور هستند. به همین دلیل است بسیاری از افراد به خوردن یک بسته چیپس بیشتر از یک عدد سیب علاقه نشان می‌دهند.

 

چربی های موضعی و هورمون ها

واقعیت این است آب کردن چربی بعضی قسمت‌های بدن سخت‌تر از قسمت‌های دیگر است. همه‌چیز به خود فرد، عادت‌ها و سبک زندگی و تعادل هورمون‌هایش بستگی دارد. به عنوان‌مثال ران‌ها و باسن فردی که بدن وی هورمون استروژن زیادی تولید می‌کند (هورمون‌های زنانه) چاق‌تر است. در نتیجه لازم است که برای هر قسمت از بدن هورمون خاصی متعادل شود.

البته این نوع چاقی موضعی شایع نیست ولی اگر چربی زیادی در کمر به‌ویژه در بخش بالاتنه‌تان انباشته شده است، امکان دارد ناشی از میزان بالای انسولین باشد. برای کاهش میزان این هورمون می‌توانید به مواد غذایی حاوی اسید لینولئیک مانند ماست، گوشت بدون چربی، غلات کامل و سبزیجات سبز رنگ اعتماد کنید.

اگر شکمتان جلو آمده، صرفاً به دلیل پرخوری یا عدم دفع کامل نیست. چربی انباشته‌شده در سطح معده ممکن است به دلیل هورمون کورتیزول باشد، این هورمون را هورمون استرس می‌نامند که با وارد شدن استرس به بدن ترشح می‌شود. اگر ساعت‌های طولانی با فشار کاری زیاد کار می‌کنید احتمال اینکه چربی‌های اضافی دور شکمتان انباشته شده باشد بیشتر است. یکی از روش‌های طبیعی و ساده از بین بردن چربی‌های این منطقه مصرف ریحان است. این سبزی معطر میزان کورتیزول را پایین می‌آورد. مصرف اسفناج، مرکبات، جو، حبوبات و مغز‌ها نیز راه‌حل مناسبی برای کاهش چربی‌های دور شکم است.

 

چه باید کرد؟

از مصرف مواد غذایی سرشار از گلوسید‌ها (قند‌ها) بپرهیزید. چون همین گلوسید‌ها هستند که هوس‌ها و میل ناگهانی به خوردن را استارت می‌زنند.

سعی کنید کربوهیدرات‌ها و قندهای تصفیه‌شده موجود در نان‌ها و پاستاهای تهیه‌شده از آرد سفید، برنج و غیره را کاهش دهید.

توصیه می‌کنیم که مصرف مواد غذایی نیمه‌آماده و فرآوری‌شده، موادی که حاوی مواد نگه‌دارنده و ترکیبات اعتیادآور هستند را کنار بگذارید.

مواد غذایی که حاوی گلوسیدهای کمتری هستند به تعادل هورمون‌ها کمک می‌کنند. این کار‌ها تاثیر مستقیم خود را روی بدن و مهم‌تر از همه پوستتان به‌جا می‌گذارد.

مواد غذایی سرشار از فیبر مثل موز، کشمش، کلم آرتیشو، جو دوسر، مغز‌ها و حبوبات به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کنند.

فراموش نکنید روزانه دو لیتر آب بنوشید تا متابولیسم بدنتان فعال‌تر و مایعات لازم برایش فراهم شود تا سموم از طریق مجاری ادراری و تعریق از بدن دفع شود.

 

توصیه می‌کنیم از همین امروز عادت‌های بدتان را ترک کنید. شاید در ابتدا دشوار به نظر برسد، ولی سه هفته تلاش شما را به مرحله‌ای می‌رساند که دیگر میلی به این مواد مضر نخواهید داشت. فراموش نکنید که تاثیر هر رژیم دقیقاً به شیوه سم زدایی از بدنتان بستگی دارد.

 

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.