ایجاد رقابت بین شرکت های داخلی و خارجی با برگزاری نمایشگاه بین المللی «اکفا»

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ مجید مسگر تهرانی دبیر اجرایی نمایشگاه EqPha، جشنواره زیست پزشکی و زیست دارو در نشست خبری اولین کنگره بین المللی زیست پزشکی در ایران از برگزاری نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و داروسازی، ۲۷ تا ۳۰ آذرماه در برج میلاد خبر داد و گفت: نمایشگاه اکفا به همت سازمان غذا و دارو با نگاهی ملی و برای حمایت از محصولات ملی برپا می شود و دارای فضایی رقابتی و چند بعدی است چراکه برای اولین بار شرکت های خارجی در کنار شرکت های داخلی در این نمایشگاه حضور دارند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه ادامه داد: معرفی محصولات و برندهای جدید در حوزه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و داروسازی و ارائه تسهیلات به شرکت های داننش بنیان از اهداف این نمایشگاه است.

مسگر تهرانی عنوان کرد: جشنواره مدیران برتر نیز در این سه حوزه برگزار , نشان ملی مدیر برتر ایرانی در این سه حوزه به صورت مجزا با ملاک های سازمان غذا و دارو اهدا می شود. همچنین در این سه روز کنگره بین المللی زیست پزشکی با حمایت انستیتو پاستور ایران و دانشگاه آزاد اسلامی و جشنواره بین المللی زیست دارو با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. در این مراسم ها جمعی از متخصصان، محققان و مسئولان بیمارستانی حضور دارند.

دبیر اجرایی نمایشگاه افزود: برای ثبت نام در نمایشگاه اکفا به سایت eqpha.com، جشنواره زیست پزشکی به سایت icb2017.com و جشنواره زیست دارو به سایت biopharmafestival.com مراجعه کنید.

مسگر تهرانی تعداد شرکت کننده ها در نمایشگاه اکفا را ۶۰۰ شرکت خواند و گفت: با توجه به اینکه تاکنون ۲ ماه از آغاز زمان ثبت نام می گذرد و ۵ ماه دیگر فرصت باقی است و همچنین تاکنون ۲هزار نفر در سایت ثبت نام کردند، پیش بینی می شود ۶۰ درصد شرکت های غرفه‌دار دانش بنیان و ۴۰ درصد شرکتهای خارجی باشند.

وی در خصوص کیفیت رقابت در این نمایشگاه بیان کرد: روند تولید تجهیزات معتبر و با کیفیت در کشور رو به پیشرفت بوده اما همچنان عقب هستیم. باید از ورود شرکت های برند استقبال کنیم تا حس رقابت ایرانیان برای افزایش کیفیت محصولات خود برانگیخته شود.

دبیر اجرایی نمایشگاه ادامه داد: علت برپایی جشنواره زیست دارو در کنار نمایشگاه اکفا، نزدیک کردن حوزه گیاهی و سنتی به حوزه شیمیایی است. پزشکان نیز نباید از محققان بیولوژی جدا باشند.

سیادت عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران با اشاره به نقش پسابرجام در برگزاری کنگره های بین المللی، گفت: افزایش تبادل اطلاعات علمی با کشورهای دیگر، در زمان پسابرجام بسیار محسوس است. در این کنگره ۳۰ میزبان خارجی از حوزه های مختلف و مرتبط با پنل های تخصصی دعوت شدند. در این کنگره ۹ پنل تخصصی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. هاشمی می گوید

    thanks

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.