راز طول عمر زنان کشف شد

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛  رسیدن به طول عمر بالا یک هدف اصلی در نظام سلامت است و همه ما می‌خواهیم بدانیم که چطور می‌توان بیشتر زندگی کرد؟ به تازگی یک مطالعه نشان داده است که زنان به دلیل طی دوران قاعدگی طول عمر بیشتری دارند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

در ایالات متحده تعداد زنانی که به سن ۹۰ سالگی رسیده‌اند به طور قابل توجهی در یک قرن گذشته افزایش یافته است. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که جمعیت این بانوان مسن ۳. ۱ میلیون باشد که انتظار می‌رود این میزان تا سال ۲۰۵۰ چهار برابر شود.

آلادین شادیاب، دبیر علمی این مطالعه می‌گوید: «بیش از ۴۰ سال سیکل تولید مثل در زنان، شانس زنده ماندن آن‌ها تا ۹۰ سالگی را افزایش داده است. شروع قاعدگی در سن ۱۲ سالگی (یا بیشتر) و سپس یائسگی طبیعی در سن بيش از ۵۰ سال راز این طول عمر است.

این مطالعه بر روی ۱۶ هزار زن در گروه‌های نژادی مختلف صورت گرفت و به کمک سازمان بهداشت زنان (WHI)، شرکت کنندگان در این تحقیق ازسن ۲۱ سالگی بررسی شدند.

این تحقیقات نشان داد زنانی که در سنین بالا‌تر دوره قاعدگیشان آغاز می‌شود احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری‌ها مانند بیماری‌های قلبی عروقی دارند. همچنین کسانی که یائسگی را در سن بالاتری تجربه می‌کردند بیشتر احتمال دارد که سلامت باشند.

عواملی چون سیگار کشیدن، می‌توانند به تخمدان‌ها آسیب برساند و در ‌‌نهایت منجر به یائسگی زودهنگام شود. محققان این تحقیق می‌گویند زنان با یائسگی دیر‌تر، طول عمر طولانی تری دارند و سیکل تولید مثل می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی-عروقی را کاهش دهد.

 

منبع:Knowridge

 

انتهاي پيام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.