طبیب من

کد خبر: 9989
گروه : اخبار سایت
تاریخ انتشار: ۹ام مرداد ۱۳۹۶ , ۲۱:۳۰
هشدار درباره گرمازدگی گردشگران؛
مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به دفا‌تر خدمات مسافرتی نسبت به گرمازدگی گردشگران هشدار داد و بر ضرورت آموزش دوره‌های کمک‌های اولیه به راهنمایان تور تاکید کرد.

به گزارش طبیب من به نقل از خبرگزاری تسنیم، رجبعلی خسروآبادی اظهار داشت: به دلیل افزایش گرما در چند روز اخیر به ویژه تا پایان مردادماه برای پیشگیری از گرمازدگی گردشگران به دفا‌تر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهرانگردی هشدارهای لازم داده شده است.

خسروآبادی ادامه داد: دفا‌تر مجری تهرانگردی باید زمان مناسبی برای بازدیدهای شهرری گردشگران داخلی و خارجی در محدوده بازار و بافت تاریخی و طبیعت گردی‌های اطراف تهران انتخاب کنند و راهنمایان تور همکار خود را برای شرکت در دوره آموزشی کمک‌های اولیه در درمان افراد گرمازده که در چند روز آینده برگزار می‌شود معرفی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اظهار اینکه تاکنون هیچ گونه گزارش حادی از گرمازدگی گردشگران در استان تهران دریافت نشده است، افزود: با توجه به پیش بینی گرمای پایدار تا پایان مرداد تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه رخ داد که موجب نارضایتی گردشگران شود باید اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: دوره کمک‌های اولیه برای درمان افراد گرمازده با مشارکت کانون پزشکان محلات تهران در تاریخ ۱۲ مرداد برای تعدادی از راهنمایان تور استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/